KONST / Litografier / Färglitografi 12894065
nr 1289 4065
Waldemar Sjölander
(1906-1988), Sverige
Färglitografi, "La Serenata I". Signerad, numrerad 36/50, Guadalajara, daterad 1947. Motivet: 62x45 cm
Waldemar Sjölander, svensk målare och grafiker född i Göteborg 1906, död 1988.
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
måndag 18 november 2019
kl 18:40:36
16/11 19:47:56
Waldemar Sjölander
Läs mer om Waldemar Sjölander